Wielkimi krokami zbliża się pokaz filmu dokumentalnego „STALAG IF SUDAUEN” w Suwałkach. Już 3 listopada suwalczanie będą mogli zapoznać się z historią obozu, który przez lata został zapomniany w mieście. Zainteresowanie filmem przekroczyło oczekiwania organizatorów ponieważ bilety rozeszły się właściwie w trzy dni.

Jak się okazuje film wywołuje zainteresowanie również wśród dużych firm działających na terenie Suwałk. Seans filmu dokumentalnego został objęty mecenatem przez firmę LAKTOPOL.

Czym zajmuje się firma LAKTOPOL?

Podstawowymi produktami oferowanymi przez LAKTOPOL są: mleko w proszku odtłuszczone, serwatka słodka w proszku oraz preparat mleczno-tłuszczowy Fat Filled Milk Powder Instant.

Realizując swoją strategię rozwoju, w 2008 r. Polindus-Laktopol uruchomił w Suwałkach jedną z największych i najnowocześniejszych instalacji suszarniczo-wyparnych na świecie. Inwestycja ta pozwoliła na zwiększenie produkcji tylko w tym zakładzie do poziomu 200 ton proszków mlecznych na dobę. Kolejną planowaną inwestycją jest linia demineralizacji, produkująca najwyższej jakości serwatkę w proszku, o wydajności 200 tys. ton rocznie.

Mecenat nad pokazem filmu STALAG IF SUDAUEN 3 listopada 2022

LAKTOPOL wspiera projekty, które są według firmy ważne w skali regionu i nie tylko. Stąd Nasza współpraca w zakresie mecenatu, który został udzielony na czas pokazu w kinie Cinema Lumiere w Suwałkach. Inicjatywa firmy LAKTOPOL jest sygnałem, że twórcy filmu mogą liczyć na wsparcie firmy. Świadomość posiadania u swego boku tak silnego partnera jest motywacją do działania i otwiera nowe możliwości w pracy twórczej. Z korzyścią dla odbiorców i sztuki filmowej, którą uprawiamy.