To już najprawdopodobniej ostatni fizyczny pokaz filmu dokumentalnego STALAG IF SUDAUEN wraz ze spotkaniem autorskim. Nadarza się więc niezwykła szansa dla miłośników historii II wojny światowej na Suwalszczyźnie. Będzie to też pierwszy pokaz plenerowy i po raz pierwszy na terenie powiatu sejneńskiego.

Stalag IF Sudauen – plenerowy pokaz filmu w Krasnopolu

Z inicjatywy Koła Gospodyń WIejskich w Gremzdach już 8 czerwca 2024 (sobota) zostanie zorganizowany pokaz plenerowy filmu STALAG IF SUDAUEN w Krasnopolu. Kino plenerowe zostanie rozstawione na polanie obok kościoła pw. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Wojska Polskiego 15. Początek pokazu o godzinie 21:00. Po filmie odbędzie się spotkanie z autorem filmu – Krzysztofem Dawidem Kowalewskim.

Krasnopol to pierwsza gmina powiatu sejneńskiego, w której wyświetlony będzie film dokumentalny o obozie jenieckim Stalag IF.

Obóz jeniecki Stalag IF Sudauen (Oflag 68) był niemieckim obozem, w którym więziono jeńców sowieckich. Według oficjalnych danych podczas kilku lat istnienia w obozie zginęło około 46000 żołnierzy. Ich ciała pochowane są na cmentarzu jeńców sowieckich w Suwałkach.

Organizatorem pokazu jest Koło Gospodyń Wiejskich w Gremzdach a sfinansowano je ze środków Województwa Podlaskiego.

Możliwość wsparcia projektu przez widzów

Jeśli ktoś z Państwa chciałby w sposób szczególny podziękować za dotychczasową pracę twórcom filmu dokumentalnego „Stalag IF Sudauen” i tym samym wesprzeć projekt to jest możliwość „postawienia” wirtualnej kawy twórcy filmu. Wystarczy kliknąć w grafikę poniżej. Ten z pozoru niewielki gest to mocny „kopniak” motywacyjny w dalszej pracy i realne wsparcie projektów filmowych. Z góry bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z tej opcji skorzystają.