Już 18 kwietnia (wtorek) o godzinie 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie z historią obozu jenieckiego Stalag IF Sudauen. Tym razem w Olecku. Dzięki staraniom Oleckiej Izby Historycznej w siedzibie Izby będzie miał miejsce pokaz filmu dokumentalnego „Stalag IF Sudauen”. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcą filmu – Krzysztofem Dawidem Kowalewskim.

Olecko zapisze się jako kolejne miasto, w którym wyświetlany będzie film opowiadający tragiczną historię niemieckiego obozu jenieckiego, w którym nazistowski okupant więził i zabijał jeńców wojennych. Głównie Sowietów ale więźniami obozu byli też Polacy, Włosi i Azjaci.

Skutkiem kilku lat funkcjonowania obozu jenieckiego w Suwałkach była przerażająca liczba 46 000 ofiar zakopanych w niedalekiej odległości od obozu, w miejscu, w którym dziś znajduje się cmentarz jeńców radzieckich.

Pokaz filmu dokumentalnego „Stalag IF Sudauen” oraz spotkanie z autorem filmu odbędą się 18 kwietnia (wtorek) o godzinie 17:00 w siedzibie Oleckiej Izby Historycznej, Plac Wolności 22 (II piętro). Wstęp na film oraz spotkanie jest bezpłatny.

Możliwość wsparcia projektu przez widzów

Jeśli ktoś z Państwa chciałby w sposób szczególny podziękować za dotychczasową pracę twórcom filmu dokumentalnego „Stalag IF Sudauen” i tym samym wesprzeć projekt to jest możliwość „postawienia” wirtualnej kawy twórcy filmu. Wystarczy kliknąć w grafikę poniżej. Ten z pozoru niewielki gest to mocny „kopniak” motywacyjny w dalszej pracy i realne wsparcie projektów filmowych. Z góry bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z tej opcji skorzystają.