26.11 i 27.11 czyli ostatni weekend listopada 2022 to terminy kolejnych dwóch pokazów filmu dokumentalnego STALAG IF SUDAUEN.

Sale wypełnione po brzegi

W ostatnich dniach odbyły się dwa pokazy filmu w Suwałkach. W czwartek 3.11 w kinie Cinema Lumiere i 4.11 w Hotelu LOFT. Te drugie spotkanie zakończone było spotkaniem autorskim, które jak się okazało trwało dłużej niż sam półtora godzinny seans filmu. Na oba pokazy zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów. Bilety sprzedały się dużym wyprzedzeniem a sale pękały w szwach. Zdarzyli się nawet tacy, którzy przyszli pod salę bez rezerwacji, licząc, że uda się wejść na projekcję. Nikogo nie pozostawiliśmy z kwitkiem. Zarówno w kinie jak i w Hotelu LOFT dostawiane były krzesła i kanapy, tak aby każdy chętny mógł zobaczyć film o obozie jenieckim.

Chwilę przed rozpoczęciem seansu w Hotelu LOFT. Zdj.: Suwalskie Stowarzyszenie Miłośników Historii

Lawina pytań o terminy kolejnych pokazów filmu

Już w trakcie sprzedaży biletów na seanse pojawiały się pytania od osób, którym nie pasowały terminy projekcji bądź które nie zdążyły z kupnem biletów. Telefony, maile i skrzynka na Facebook’u były okupowane zainteresowaniem mieszkańców Suwałk i nie tylko. Wiedzieliśmy, że trzeba działać szybko i udostępnić możliwość uczestniczenia w pokazach jak największej ilości zainteresowanych.

Krzysztof Dawid Kowalewski w trakcie spotkania autorskiego w Hotelu LOFT w Suwałkach (4.11.2022) Zdj.: Suwalskie Stowarzyszenie Miłośników Historii

Nowe terminy pokazów filmu w Suwałkach

Wspólnie z kinem Cinema Lumiere w Suwałkach udało się wypracować terminy kolejnych pokazów filmu. W wyniku prowadzonych rozmów stanęło na tym, że jeszcze w listopadzie 2022 widzowie będą mieli szansę obejrzeć film dokumentalny o niemieckim obozie jenieckim. Co też ważne, oba pokazy odbędą się w weekend. Wiele osób zaznaczało, że seanse w środku tygodnia są kłopotliwe ze względu na pracę. Cena biletów to 15 złotych.

Film STALAG IF SUDAUEN będzie wyświetlany w dwóch poniższych terminach:

26.11.2022 (sobota); godzina 12:00 – kino Cinema Lumiere w Suwałkach (CH PLAZA).

Bilety: https://ekobilet.pl/e/stalag-if-sudauen-pokaz-filmu-w-suwalkach-26-11-2022-496756?evt=496756

27.11.2022 (niedziela); godzina 12:00 – kino Cinema Lumiere w Suwałkach (CH PLAZA)

Bilety: https://ekobilet.pl/e/stalag-if-sudauen-pokaz-filmu-w-suwalkach-27-11-2022-496758?evt=496758