Wielkimi krokami przymierzamy się do publikacji filmu dokumentalnego STALAG IF SUDAUEN na YouTube.

Po wielu pokazach połączonych ze spotkaniami autorskimi przyszedł czas by przejść do finalnej fazy projektu czyli do premiery internetowej filmu. Co prawda na tę chwilę nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty publikacji filmu w sieci, niemniej cel ten zbliża się nieuchronnie.

Dlatego też warto już teraz włączyć sobie obserwację kanału YouTube twórcy filmu – Krzysztofa Dawid Kowalewskiego. To na tym właśnie kanale będzie udostępniony film dokumentalny oraz przyszłe projekty nad którymi pracuje zespół 3FILM. Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane tematykę obozu jenieckiego Stalag IF oraz historią Suwalszczyzny o pozostawienie subskrypcji i kliknięcie w dzwoneczek aby otrzymywać powiadomienia o nowych filmach zamieszczonych na YouTube. Link do kanału poniżej:

LINK DO KANAŁU NA YOUTUBE (KLIKNIJ TUTAJ)

„Stalag IF Sudauen” na YouTube – premiera coraz bliżej

Na powyższym kanale na YouTube prezentowana będzie twórczość autora filmu – Krzysztofa Dawid Kowalewskiego. Nie tylko ta związana z obozem jenieckim w Suwałkach ale również wszystkie projekty dokumentalne nad którymi pracuje reżyser.

Aby ogłosić internetową premierę filmu „Stalag IF Sudauen” musimy przygotować kilka wersji w językach obcych oraz dopracować pewne szczegóły, które pozwolą widzom w pełni czerpać z jego treści. Aby to się udało musimy jeszcze włożyć pewien nakład pracy.

Do tej pory na pokazach fizycznych, często połączonych ze spotkaniami autorskimi, zebrało się kilkanaście tysięcy widzów. Niektórzy posiadali już jakąś wiedzę o tym tajemniczym miejscu. Inni zaś po raz pierwszy zetknęli się z jego historią. Zadawane były pytania podczas spotkań a dla wielu osób temat był na tyle nurtujący, że sięgali po dalsze informacje do książki śp. Edmunda Sobonia oraz przeszukiwali internet w poszukiwaniu większej ilości wiedzy, czym dzielili się z autorem w korespondencji mailowej. Byli też tacy, którzy wskazywali kolejnych żywych świadków wydarzeń II Wojny Światowej. Osoby te również spotkały się z twórcą filmu przed kamerą a ich wspomnienia zostaną wykorzystane w kolejnych projektach.

Możliwość wsparcia projektu przez widzów

Jeśli ktoś z Państwa chciałby w sposób szczególny podziękować za dotychczasową pracę twórcom filmu dokumentalnego „Stalag IF Sudauen” i tym samym wesprzeć projekt to jest możliwość „postawienia” wirtualnej kawy twórcy filmu. Wystarczy kliknąć w grafikę poniżej. Ten z pozoru niewielki gest to mocny „kopniak” motywacyjny w dalszej pracy i realne wsparcie projektów filmowych. Z góry bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z tej opcji skorzystają.